Prosmt Elektronik

[google-translator]

2D ve 3D CT X-ray İnceleme Sistemleri

X-ray kalite kontrolü

PCB ve diğer örnekleri 2 boyutlu (2D) veya 3 boyutlu x-ray bilgisayarlı tomografi 3D CT görüntüleme yöntemiyle tahribatsız incelemeniz için x-ray inceleme makineleri.

2D/3D CT X-ray analizi için nihai çözüm: Sec X-ray

2D/3D CT X-ray İnceleme Sistemleri

  • ELEKTRONİK, SMT VE YARI İLETKEN.
  • DUAL CT, OBLİQUE CT İLE KARTI KESMEDEN KALİTELİ 3D GÖRÜNTÜ
  • 100KV’DAN 15MV’A KADAR KENDİ ÜRETİMİ X-RAY TÜPLERİ
  • 200 NANOMETREYE KADAR NTT TEST ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ
* Sec elektronikte dünyada kendi x-ray tüpünü üretebilen 4 üreticiden birisidir

100kV'dan 15 MeV'a

120kV çalışma geriliminden, 15MeV çalışma gerilimine kadar x-ray inceleme makineleri. Yarıiletken ve SMT için 100kV-160kV makineler. NDT tahribatsız test için 225-600kV makineler. Konteyner ve savunma sanayi için 15MeV makineler.

2D ve 3D CT

2 boyutlu ve 3 boyutlu bilgisayarlı tomografi x-ray görüntüleme. Ayrıca büyük kartlarda kartı kesmeden Oblique CT ile tam 3D-CT ve planar laminografi.

LINAC teknolojisi

LINAC (lineer accelerator) teknolojisiyle 15MeV gerilimde 1 metre çeliğin içini gösteren x-ray makineleriyle roket sanayinde ve gümrüklerde kamyon ve konteynerlerde denetim.

ICT Elektriksel Test Makineleri

Sec X-Eye SF160-FCT
PCB, SMD ve yarı iletken paketler, sahte bileşen taraması ve kalite kontrolü işleri için mikron altı (sub-micron), 160kV, 2D/3D CT x-ray inceleme makinesi.​
TRI TR518 SII INLINE
SMT kalite kontrolünde 2D, 100 ve 130kV X-ray inceleme makinesi. BGA, QFN ve IGBT, PTH dolgusu, çatlak hatalarını ve sahte komponentleri tespit eden x-ray makinesi.
Sec X-eye NF120
Sub-mikron wafer seviyesi ve yarı iletken paket hatalarının tam otomatik kontrolü için 200 nanometre çözünürlüklü 3D CT x-ray inceleme makinesi.
X-eye PCT225 NDT
450kV 3D CT x-ray NDT tahribatsız test inceleme sistemi ile metal alaşım kalıp döküm, kaynak ve otomobil lastiği gibi numuneler incelenir.
LINASEC® lineer hızlandırıcı
Tahribatsız Muayene (NDT) ile limanlarda ve sınırlarda kargo ve konteyner denetimi için tarama cihazlarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

SEC X-RAY SİSTEMLERİ UYGULAMA ALANLARI

konteyrner-ve-savunma

Konteyner ve Savunma

Gümrüklerde kamyon ve konteynerlerin içlerini incelemek için ayrıca savunma sanayinde 1 metre kalınlıktaki çelik döküm ve kaynak parçalardaki imalat kusurlarının tespitinde kullanılır.

kulturel-varliklar

Kültürel Varlıklar

Kültürel varlıklar ve tarihi eserlerin içlerinin x-ray ile incelenmesinde kullanılır.

pcb

PCB Kontrolü

Elektronik kartlarda, SMD üretiminde BGA, QFN, CSP gibi lehim noktaları gövdelerinin altındaki kartlarda void (hava kabarcığı), kısa devre, HoP gibi proses hatası tespiti için kullanılır.

wafer

Yarı iletken - Semicon

Yarı iletken (semiconductor), die attach gibi wafer level malzemelerde inline, %100 ve seri kalite kontrolü için kullanılır.

casting

Döküm, Enjeksiyon ve Kaynak Kontrolü

Metal döküm, kaynak ve plastik enjeksiyon ile imal edilen parçalarda hava boşluğu, çatlak gibi imalat hatalarının incelenmesinde kullanılır.

led

LED Kart Kontrolü

LED komponentler ve LED ile üretilen devre kartlarının incelenmesinde kullanılır.

pil-batarya

Pil üretimi kalite kontrol

Elektrik batarya (pil) imalatında kalite kontrolünde kullanılır.

elektronik

Elektronik Cihaz ve Üniteler

ABS fren sistemi, güç kaynağı, ECU gibi kapatılmış elektronik cihaz ve yapıların içlerinin x-ray ile kontrolünde kullanılır.